20 nejhranějších písní v autě

Bohemian Rhapsody od skupiny Queen vede seznam nejoblíbenějších skladeb pro řidiče.


Kdo by si někdy během řízení od plic nezazpíval "Mamaaaa, ooh, ooh, ooh, ooh…". Jakákoliv část slavné Bohemian Rhapsody umí odbourat stres, navodit pocit pohody a zpříjemnit řízení. A teď, díky průzkumu britského zastoupení značky SEAT konečně víme, že v tom zpěvu za volantem nejsme sami.

90 % řidičů v průzkumu přiznalo, že jim poslech hudby v autě navozuje pocit štěstí. Ve skutečnosti drtivá většina z nich (84 %) za volantem své oblíbené písně poslouchá pravidelně, což dokázal průzkum provedený na 2000 řidičích ve věku od 18 do 84 let. Tyto pocity jsou správné. Dokazuje to i výzkum publikovaný v časopisu Nature, který přišel na to, že během poslechu hudby, která se nám líbí, uvolňuje naše tělo dopamin, tedy takzvaný hormon štěstí. Tím se jen zvyšuje náš pocit pohody a radosti. I proto se stal SEAT první značkou na světě, která do svých modelů integrovala oblíbenou aplikaci populární hudby Shazam. Podle průzkumů ji během řízení využívá až 70 % řidičů ve chvíli, kdy jedou rychleji než 30 km/h. 

Top 20

1. Bohemian Rhapsody, Queen

2. Dancing Queen, ABBA

3. Livin' on a Prayer, Bon Jovi

4. I'm Gonna Be (500 miles), The Proclaimers

5. Eye of the Tiger, Survivor

6. Walking on Sunshine, Katrina and the Waves

7. Wake Me Up Before You Go Go, Wham!

8. Happy, Pharrell Williams

9. Girls Just Wanna Have Fun, Cindy Lauper

10. I Gotta Feeling, Black Eyed Peas

11. Ain't No Mountain High Enough, Marvin Gaye & Tammi Terrell

12. Don't Stop Believing, Journey

13. Wonderwall, Oasis

14. This Is Me, The Greatest Showman

15. Roar, Katy Perry

16. Hey Ya!, Outkast

17. I Believe in a Thing Called Love, The Darkness

18. Three Little Birds, Bob Marley

19. One Kiss, Calvin Harris & Dua Lipa

20. Hey Baby!, DJ Ötzi

... a ještě pět aspektů, které dělají z písně hit (podle Pabla Cano, hudebníka, producenta a autora více než 500 hudebních skladeb)

 

Podle průzkumu britského zastoupení značky SEAT až 90 % řidičů tvrdí, že jim hudba za volantem navozuje pocit pohody. Důvodem je dopamin, který tělo v reakci na příjemný podnět, jakým je třeba poslech hudby, vylučuje.

Top