Evoluce SUV, to je KIA Concept EV9

Sériová podoba modelu EV9 je ohlášena na rok 2023 a model je potvrzen i pro Českou republiku


Evoluce SUV, to je KIA Concept EV9

Studie Concept EV9 nám ukazuje, jak si KIA představuje SUV pro udržitelnou mobilitu. Koncepční EV9 je víc než výstavní vůz. Spojuje dohromady estetiku, která inspiruje a nutí k zamyšlení, interiér, který nově definuje parametry interiéru SUV, a vyspělé plně elektrické pohonné ústrojí. KIA plánuje tento dériový model založený na konceptu EV9 uvést na evropský trh v roce 2023. Měl by navázat na úspěch elektrického crossoveru Kia EV6, který byl zvolen "Autem roku 2022" a získal nejvyšší ocenění "Best of the Best".

Sériová SUV verze je přibližně pět metrů dlouhá a zrychlí na 100 km/h za pět sekund. Dojezd bude cca 540 km a nabít elektřinu na dalších 100 km bude schopná za poukých šest minut. Bude to první model značky KIA, který bude vybaven službami "Over the Air" (OTA) a "Feature on Demand" (FoD), které zákazníkům umožňují selektivní nákup softwarových funkcí. Navíc bude jako první KIA vybaven průkopnickou technologií značky pro autonomní řízení. 

Concept EV9 dovoluje ukázat, jak se současné SUV může proměnit a sehrát důležitou roli v éře trvale udržitelné mobility. Nabízí špičkový design exteriéru, moderní a pokrokový interiér plný technologií a vyspělý čistě elektrický systém pohonu. Právě to jsou klíčové prvky,  z nichž budou vycházet budoucí modely SUV. KIA tak představuje udržitelnou, ekologickou a zodpovědnou budoucnost vozů SUV. KIA se inspirovala přírodou a zhmotňuje tak pokrokový, dobrodružný a uvolněný charakter s robustním a vzpřímeným postojem. Uvedené proporce při pohledu zvenčí pomáhají zvýraznit podobu praktického SUV se třemi řadami sedadel.

Concept EV9 staví na designu inspirovaném jednoduchostí a dokonalostí přírody, resp. jejími kontrasty a souhrou v naprosté harmonii.

 

Top