KIA Niro se stala finalistou soutěže Auto roku 2023

KIA se opět probojovala do finále soutěže Auto roku 2023. Vybráno bylo pouhých sedm vozů a vítěz bude vyhlášen 13. ledna 2023 v Bruselu.


KIA Niro se stala finalistou soutěže Auto roku 2023

KIA Niro pokračuje ve šlépějích vysoce úspěšného modelu první generace, jenž odstartoval evropskou modelovou nabídku elektrifikovaných ekologických vozů Kia. Crossover nabízí trojici elektrifikovaných pohonů – hybridní (HEV), plug-in hybridní (PHEV) a čistě elektrického (BEV). Kia tak napomáhá k tomu, aby elektrifikovanou mobilitu přijalo za svou co nejvíce zákazníků, a to způsobem, který vyhovuje jejich potřebám. Provedení Niro EV nabízí čistě elektrický dojezd 463 km; v případě plug-in hybridu to je 65 km elektrické jízdy, což by mělo spolehlivě pokrýt většinu každodenních potřeb.

V minulosti se do nejvyššího kola probojoval model Ceed první a třetí generace; modely Stinger a EV6 byly navíc vybrány do užšího výběru.

Niro je klíčovou součástí strategického ‚Plánu S‘ značky KIA, jenž definuje cíle trvalé udržitelnosti včetně plné elektrifikace evropské modelové nabídky osobních vozů do roku 2035. Zcela nové Niro je společně s oceňovaným EV6 stěžejním modelem napomáhajícím urychlit co nejširší přijetí elektrifikovaných vozidel a etablovat značku Kia v pozici leadera této nové éry trvale udržitelné mobility.

Top