Mazda MX-30 e-Skyactiv R-EV dorazila do Evropy

Na bruselském veletrhu proběhla světová premiéra plug-in hybrid modelu Mazda MX-30 e-Skyactiv R-EV, který využívá motor s rotujícím pístem jako generátor.


Mazda MX-30 e-Skyactiv R-EV dorazila do Evropy

V roce 2020 byl na trh uveden první elektromobil značky Mazda, model MX-30. Na několika mimoevropských trzích se k němu záhy přidal mild-hybridní model. MX-30 s produktovým konceptem „living true to myself“ nabízí příjemnou jízdu, atraktivní design a interiér, který už jen použitím materiálů jako korek, nebo recykláty navozuje příjemné pocity během času stráveném za volantem. 

MX-30 e-Skyactiv R-EV je sériový plug-in hybrid, který zákazníkům nabízí stejné možnosti jako původní MX-30 a zároveň přináší nové způsoby využití vozidla. Celý dojezd zde zajišťuje elektrický motor. Mazda se rozhodla k pohánění generátoru použít motor s rotujícím pístem, a využila tak jeho jedinečné schopnosti generovat požadovaný výkon s malou pohonnou jednotkou. Nově vyvinutý motor 8C je uložen vedle generátoru a výkonného motoru v motorovém prostoru. Tato kompaktní elektrická pohonná jednotka v kombinaci s 17,8kWh lithium-iontovou baterií a 50litrovou nádrží na benzín vytvářejí jedinečný sériový plug-in hybrid systém s velmi zajímavým celkovým dojezdem.

MX-30 e-Skyactiv R-EV rovněž podporuje aktivní životní styl zákazníků prostřednictvím dalších výhod, jako je kompatibilita s nabíjením jak dvou-, tak třífázovým střídavým proudem i rychlým nabíjením stejnosměrným proudem, možnost využití jako zdroje energie o hodnotě 1 500 W a tři režimy pro různé jízdní situace: normální, EV a dobíjení. Díky výkonnému 125kW elektromotoru navíc zajišťuje ještě o něco vyšší výkon než MX-30 BEV. Zavedením jedinečného lehkého rotačního motoru, využívaného jako palubní generátor pro dobíjení vybíjejícího se akumulátoru, ujedete přes 600 km.

Galerie

Top