Nejvýkonnější KIA EV6 GT právě vstoupila na český trh

Zcela nová KIA EV6 GT je technologicky nejvyspělejším plně elektrickým vozem a nejvýkonnějším sériově vyráběným automobilem značky.


Nejvýkonnější KIA EV6 GT právě vstoupila na český trh

Dosud nejvýkonnější sériově vyráběný vůz značky KIA, model EV6 GV, je od teď k objednání u nás v CB Auto! Nabízí všestrannou praktičnost, prvotřídní komfort a bezemisní mobilitu. Jeho předchůdce, model EV6, vzbudil rozruch, když jako první korejský vůz zvítězil v anketě Auto roku 2022 a zabodoval i v české anketě, když dosáhl nejvyššího počtu bodů v kategorii Ekologické auto roku 2021/2022. Proto jeho výkonnější varianta GT je uváděna na trh s velkým očekáváním.

Pohonné ústrojí modelu tvoří vpředu umístěný motor o výkonu 160 kW, který spolupracuje s novým elektromotorem na zadní nápravě s maximem výkonu 270 kW. Dohromady poskytují kombinovaný systémový výkon 430 kW s maximem točivého momentu 740 Nm. Díky vylepšení nového modelu EV6 GT zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy a dosáhne rychlostního maxima 260km/h.

Výhradně pro model EV6 GT je určen systém e-LSD (elektronický samosvorný diferenciál), který zaručuje účinné zkrocení hnací síly vozu, vylepšuje držení stopy a stabilitu při projíždění zatáček automatickým přerozdělováním točivého momentu na kola s nejlepším záběrem.

Dobíjení na cestách zajišťuje KIA EV Power Card s 80% pokrytím sítě veřejných dobíjecích stanic po celé republice a na mezinárodních trasách je k dispozici Kia Charge, která zpřístupňuje více než 410 tisíc dobíjecích stanic. Zákazníci, kteří si model EV6 GT zakoupí, získávají tyto dvě dobíjecí služby automaticky. V prvním roce mohou s Kia EV Power Card čerpat měsíční bonus v hodnotě 1 000 Kč. U evropské verze karty Kia Charge  potom na prvních 12 měsíců získávají zvýhodněný balíček IONITY Power s kterým na stejnojmenné stanici mohou dobíjet 1 kWh za cenu 7,70 Kč.

Top