Nová MAZDA CX-90 předčí všechna očekávání

Široké crossoverové SUV představuje výrazný krok k lepší bezpečnosti, menší ekologické stopě a větší radosti z jízdy.


Nová MAZDA CX-90 předčí všechna očekávání

Ke konci roku 2023 uvede MAZDA čtyři modely z kategorie Large Product Group1 na globální trh, kde je o SUV velký zájem. Po loňském modelu CX-60 je CX-90 druhou novinkou v této kategorii. Představuje výrazný krok k lepší bezpečnosti, menší ekologické stopě a větší radosti z jízdy. Kromě toho znamená CX-90 výrazné posílení značky i obchodních aktivit MAZDY.

Široké SUV s třemi řadami sedaček nabízí vylepšený komfort, funkce i bezpečnost a tak i příjemnější jízdu s rodinou či přáteli. Vnitřek vozu je doslova prodchnutý japonskou estetikou, která klade důraz na dynamiku světla a přírodních materiálů v elegantně uspořádaném prostoru. Co se pohonných jednotek týče, nabídne MAZDA nový přeplňovaný řadový šestiválcový benzinový motor o objemu 3,3 litru doplněný 48voltovým mild-hybridním systémem a plug-in hybridní systém e-SKYACTIV PHEV s řadovým benzinovým čtyřválcem o objemu 2,5 litru. V kombinaci s novou architekturou pohonu všech čtyř kol nabízí CX-90 vynikající ekologické vlastnosti a zároveň se plně přizpůsobí představám řidiče.

Kromě toho klade MAZDA velký důraz na pohodlí všech ve voze, kolem všech sedadel je proto více místa. Třetí řada sedaček je určená pro tři pasažéry, má vlastní výstupy klimatizace. Vylepšená konfigurace CX-90 navíc posiluje tažnou sílu, což spolu s dalšími prvky výbavy zvyšuje funkčnost vozu. Řidič i posádka si během cesty mohou zkoušet různé jízdní režimy a uspořádání, což vylepšuje zážitek z jízdy. K dispozici je také kamerový systém See-Through View2, díky němuž má řidič vždy po ruce potřebné informace k ideálnímu ovládání vozu, a také velký aktivní displej, který rovněž pomáhá pohodlnějšímu a klidnějšímu řízení.

Nová vlajková loď se na trhu ve Spojených státech představí na jaře.

Top