Nová ŠKODA ENYAQ iV

Nová ŠKODA ENYAQ iV: Další krok ve vývoji designu


Nová ŠKODA ENYAQ iV

12. srpna 2020 až 1. září 2020 představí ŠKODA v Praze své první SUV s čistě elektrickým pohonem.
 

Tento model představuje pro českou automobilku vstup do nové éry. Právě proto značka udělala další krok vpřed ve vývoji designu. První vůz značky ŠKODA postavený na modulární elektrifikované platformě (MEB) koncernu Volkswagen spojuje emocionální linie s vyváženými a dynamickými proporcemi, nabízí velkorysý vnitřní prostor a ekologickou, zábavnou jízdu. 

ENYAQ iV je prvním vozem značky ŠKODA postaveným na modulární elektrifikované platformě. V případě modelu ENYAQ iV sází ŠKODA na emocionální designový jazyk značky, kterým se vyznačují už modely SCALA, KAMIQ a nová, čtvrtá generace modelu OCTAVIA. Také pro model ENYAQ iV jsou typické výrazné linie, čisté plochy a krystalické prvky, vyzdvihující um českých sklářů. Jeho proporce se ovšem liší od těch, které jsou známé u dosavadních SUV. ENYAQ iV má kratší příď a protaženou linii střechy. Působí tak velmi dynamickým dojmem a proměňuje vůz na prostornou, tiše plující, kosmickou loď.

Design vozu ENYAQ iV je progresivní, vyvážený a sebevědomý. Nové proporce mu dodávají mimořádnou dynamiku i velkorysou prostornost. Velká kola a velká světlá výška mu dodávají mohutný vzhled vozu SUV. ENYAQ iV ztělesňuje všechny přednosti a silné stránky vozů ŠKODA a představuje důležitý krok k trvale udržitelné budoucnosti společnosti. Spojuje prostornost, všestrannost a „Simply Clever“ nápady. Současně nabízí překvapivé a chytré funkce. Je to vůz pro aktivní život i rodinu. Hodí se i na dlouhé cesty. To vše z něj dělá dokonalého společníka pro každý den.

Top