Nový Volkswagen Amarok a jeho světová premiéra

Volkswagen Užitkové vozy představil ve světové premiéře nový Amarok. Všestranný model byl vyvíjen a testován v Německu a Austrálii. Je vhodný pro jízdu na silnici i v terénu.


Nový Volkswagen Amarok a jeho světová premiéra

Zaujme charismatickým designem, důmyslnou koncepcí a promyšlenou výbavou. Má více než 20 nových asistenčních systémů. Nabízí hospodárné a výkonné motory včetně oblíbeného motoru V6. Završuje to pohonem všech kol, na míru navrženým příslušenstvím a čistou DNA designu značky Volkswagen.

Nový Amarok je díky tomu jedním z nejmnohostrannějších a nejvyváženějších pick-upů na světě. Tyto vlastnosti vyjadřuje i slogan „No matter what“, volně přeloženo: „jsem připraven, ať se stane cokoli“.

Značka Volkswagen Užitkové vozy dosud prodala v Evropě, Austrálii, na Novém Zélandu, v Africe, severní Asii a Jižní a Střední Americe více než 830 000 vozů Amarok první generace. Nyní následuje druhá generace, u níž je všechno nové. Design značky Volkswagen však jasně říká, že tento Amarok je silnější, charismatičtější, atletičtější a větší. Archetypický design Amaroku se u nové generace významně pozměnil. Nyní je jednoznačně expresivnější a suverénnější,

Jednoznačným vyjádřením postoje je již nová čelní partie pick-upu nabízeného ve výbavových variantách „Amarok, „Life“ a „Style“, jakož i ve vrcholných verzích „PanAmericana“ (offroadový styl) a „Aventura“ (exkluzivní styl). Na první pohled zaujme vysoko umístěná kapota motoru s jednoznačnou DNA značky Volkswagen. To samé platí pro horizontální lišty na masce chladiče, na kterou navazují LED světlomety dodávané sériově pro všechny verze. Ve verzích Amarok PanAmericana, Amarok Aventura a Amarok Style naleznou uplatnění „IQ.LIGHT – LED Matrix světlomety“, které zajišťují interaktivní osvětlení vozovky jasným světlem jako za dne a vyznačují se nezaměnitelným světelným designem. V závislosti na verzi přechází maska chladiče pod horizontálními lištami do další horizontální úrovně přední partie nebo – v případě verzí „PanAmericana“ a „Aventura“ – do designu s motivem písmene X. Nad držákem registrační značky se nachází reliéfní nápis Amarok.

V prvních zemích přijde nový prémiový pick-up na trh na konci letošního roku, zahájení prodeje v České republice bude následovat v první polovině roku 2023. 

 

Top