Předprodej druhé generace modelu KIA Niro zahájen

Druhá generace nejprodávanějšího elektromobilu značky k objednání již nyní. Uvedena na trh bude od července


Předprodej druhé generace modelu KIA Niro zahájen

Ceny a podrobnosti o výbavě nového modelu Niro byly již oznámeny. Druhá generace nejprodávanějšího elektromobilu značky je ve formě - hybrid, plug-in hybrid a čistý elektromobil, který nese název Niro EV. 4,42 m dlouhý a kompaktní crossover kombinuje inovativní technologie s vysokou úrovní komfortu ovládání. Dává si za cíl přilákat nováčky v oblasti e-mobility k udržitelným typům pohonu. Nový model je již ve standardní výbavě bohatě vybaven a začíná na ceně od 729 980 Kč za Niro Hybrid1 029 980 Kč za Niro Plug-in Hybrid a 1 119 980 Kč za Niro EV.

Model Niro byl v letech 2020 a 2021 nejprodávanějším modelem značky Kia v Evropě.

Nový model KIA Niro je postaven na třetí generaci podvozkové platformy ‚K‘ značky KIA a oproti svému předchůdci je vůz větší a prostornější a atakuje tak segment středně velkých SUV. Model disponuje velkým prostorem v interiéru i velkorysou nabídkou místa v zavazadlovém prostoru. U verze Hybrid má kufr 451 litrů, model Niro EV má 475 litrů a model Plug-in 348 litrů. Kromě velikosti vzrostla u nového modelu Niro i jeho tažná síla. Zatímco varianty Hybrid a Plug-in Hybrid utáhnou brzděný přívěs, stejně jako jejich předchůdci, až do hmotnosti 1 300 kg, varianta EV výrazně posílila a nabízí tažnou kapacitu až do 750 kg.

Model KIA Niro Hybrid má celkový výkon 104 kW a kombinuje 1,6litrový zážehový motor s přímým vstřikováním paliva s elektromotorem o výkonu 32 kW, který umožňuje dosáhnout rychlosti až 120 km/h pouze v elektrickém režimu. Motor 1,6 GDI se používá také ve variantě plug-in o kombinovaném výkonu 135 kW. Jeho paralelní hybridní systém zahrnuje elektromotor o výkonu 62 kW, který v kombinaci s lithium-iont polymerovým akumulátorem (11,1 kWh) umožňuje rychlou jízdu až 134 kilometrů v hodině, s dojezdem v čistě elektrickém režimu až 65 kilometrů a v městském provozu dokonce až 84 kilometrů (obojí podle WLTP). Niro EV zaujme jízdními výkony i dojezdem. S motorem o výkonu 150 kW a točivým momentem 255 Nm, který je k dispozici již od nulových otáček, jak je u elektromobilů obvyklé, zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 7,8 s. Akumulátor o kapacitě 64,8 kWh, který lze navíc dobít z 10 na 80 % za pouhých 45 minut na stejnosměrné nabíjecí stanici o výkonu 100 kW, zajišťuje dojezd až 460 km (kombinovaný, podle WLTP); (předchůdce: 455 km) vhodný pro dlouhé vzdálenosti.

KIA navíc nabízí zákazníkům u plug-in hybridních a čistě bateriových modelů službu Kia Charge, která umožňuje mimořádně pohodlné dobíjení na cestách. Pomocí jediného účtu lze v celé Evropě využívat téměř 360 000 veřejných dobíjecích míst, včetně více než 400 vysokorychlostních dobíjecích stanic IONITY. Kromě toho KIA nabízí také výhodná kompletní řešení pro domácnosti s různými balíčky wallboxů včetně komplexního servisu.

Vozy v nejvyšší výbavě Premium pak nabízejí kromě prvků nižších stupňů také například Head Up displej, prémiový sound systém Harman Kardon nebo asistenty pro sledování mrtvého úhlu (BCA), pro zabránění kolizím při parkování (PCA) či pro inteligentní parkování s dálkovým ovládáním (RSPA). K vyššímu komfortu jízdy přispějí rovněž sedačky z veganské kůže s ventilací, relaxační sedadlo spolujezdce nebo vyhřívané zadní sedačky.

KIA samozřejmě i zde poskytuje svou nadstandardní záruku v trvání 7 let nebo do najetí 150 000 km.

Galerie

Top