SEAT Arona je ideální vůz pro návštěvy velkoměst i objevování nejodlehlejších míst

SEAT Arona s novým stupněm výbavy Xperience nabízí zřetelně offroadovější a robustnější charakter


SEAT Arona je ideální vůz pro návštěvy velkoměst i objevování nejodlehlejších míst

Jeden vůz, bezpočet možností. SEAT nedávno představil modernizovanou verzi svého bestselleru v segmentu B, modelu Arona, a současně s ní uvedl na trh také nový stupeň výbavy Xperience, který je ideální jak pro obyvatele měst, tak pro dobrodruhy. Níže přinášíme pět tipů, jak získat maximum z modelu SEAT Arona Xperience a užít si cestu i samotný cíl.

Komfort především. Cestování automobilem by mělo být komfortní, ať cestujete ve dvou, s rodinou, přáteli nebo sami. Díky tomu budete chtít zvolit i opravdu nečekané trasy. Arona Xperience proto nabízí ve svém interiéru výrazně kvalitnější materiály a posouvá úroveň komfortu na ještě vyšší úroveň. Součástí výbavy je multifunkční volant obšitý kůží Nappa, nově navržená přístrojová deska s měkkými materiály a větší plovoucí displej informačního a zábavního systému s úhlopříčkou až 9,2 palce. Prostorný interiér a zavazadlový prostor o objemu 400 litrů jsou navíc zárukou, že nic nebude bránit ani velkým dobrodružstvím.

Vždy ve spojení. Pobyt v úžasné přírodě nemusí být v rozporu s nejmodernějšími technologiemi za volantem. Díky novému systému SEAT CONNECT je nyní připojení chytrého telefonu k vozu ještě rychlejší a snadnější. Prostřednictvím mobilního telefonu můžete mít dokonce trvalé spojení se svým vozem a pomocí aplikace získávat na dálku jeho provozní údaje a data o poloze. Díky této funkci už nikdy nebude problémem, pokud zapomenete, kde jste vůz zaparkovali,ať je to v neznámém městě, nebo na vrcholu nejimpozantnějšího útesu, protože ho můžete snadno najít a dokonce zamknout nebo odemknout jeho dveře, nastavit alarm proti odcizení či zkontrolovat stav vozidla před usednutím za volant.

Robustní a bezpečný. Na jízdu po nejhrbolatějších cestách musíte být připraveni. Nový SEAT Arona Xperience umocňuje svůj offroadový charakter robustnějším vnějším designem, který zahrnuje větší nárazník, novou masku chladiče a zadní difuzor. Ale jeho síla nespočívá pouze v atraktivním vzhledu. Řada asistenčních systémů zajistí ochranu dokonce i na nejnebezpečnějších silnicích. Mezi tyto pomocníky patří Travel Assist, jenž kombinuje systémy ACC a Lane Assist v celém rozsahu provozních rychlostí, Side Assist, který detekuje ostatní vozidla v oblastech slepého úhlu do vzdálenosti až 70 metrů od vozu, a parkovací asistent se zadní kamerou.

Osvětlená silnice i za nejtemnější noci. Ať preferujete jízdu za dne, nebo v noci, dobré osvětlení je klíčové, ale někdy bývá viditelnost na silnicích nižších tříd velmi špatná, což mobilitu komplikuje. Model Arona Xperience je proto vybaven 100% Full LED předními světlomety včetně nově navržených a umístěných mlhových světlometů. Asistent pro dálková světla navíc zabraňuje oslňování ostatních řidičů detekováním vozidel vpředu, jedoucích oběma směry, a automaticky přepíná mezi dálkovými a tlumenými světly. V interiéru je ambientní osvětlení na předních dveřích spolu s barevnými a osvětlenými výdechy ventilační soustavy ve specifické barvě pro stupeň výbavy Xperience: zelená Aran.

Splynutí s krajinou. Říká se, že barva vašeho vozu vyjadřuje vaši osobnost, ale co kdybyste ji mohli využít také k vlastnímu maskování na neočekávaných místech? Ať se vydáte k moři, na hory nebo k ikonickým budovám, model Arona nabízí mnoho barev a jejich kombinací u dvoubarevného lakování karoserie, aby dokonale splynul s okolní krajinou. Například nový modrý odstín Sapphire Blue lze snadno zaměnit za modré nebe, nový modrý lak Asphalt Blue připomíná rozbouřené moře a nový odstín Dark Camouflage (dodává se výhradně pro model Arona) vytváří dojem listnatého lesa za soumraku.  Pro střechu je kromě již dvou dříve nabízených barev – šedé Magnetic Tech nebo černé Midnight – perfektním odstínem nový lak bílá Candy, který dokonale ladí s mraky za teplého dne.

Galerie

Top