Volkswagen ukázal své první elektrické SUV

Volkswagen poskytuje konkrétní výhled na nové elektrické kompaktní SUV ID.4


Volkswagen ukázal své první elektrické SUV

Volkswagen uspořádal po zrušení Ženevského autosalonu webovou prezentaci, v níž poprvé ukázal konkrétní podobu svého prvního elektrického SUV. Nový model ID.4 bude uveden na vybrané trhy již v letošním roce, ten český se dočká na začátku roku 2021. Po modelu ID.33 tak bylo zahájeno odpočítávání pro druhý elektromobil na základě nové modulární platformy MEB (Modularer E-Antriebskasten). "Podobně jako ID.3 bude i ID.4 uveden na trh jako vozidlo s neutrální bilancí emisí CO2," oznámil Ralf Brandstätter, provozní ředitel značky Volkswagen. "ID.4 budeme vyrábět a prodávat v Evropě, Číně a USA."

Modely ID.4 a ID.3 jsou pro Volkswagen důležitými milníky na cestě k neutrální bilanci emisí CO2, jíž chce značka dosáhnout v souladu s pařížskými cíli pro ochranu klimatu do roku 2050. Již do roku 2025 mají flotilové emise CO2 značky Volkswagen klesnout o jednu třetinu.

Design SUV s nulovými emisemi je mimořádně aerodynamický. Ralf Brandstätter k tomu říká: "Dobrá aerodynamika snižuje aerodynamický odpor vzduchu a prodlužuje dojezd modelu ID.4 v závislosti na variantě pohonu až na 500 kilometrů."

Intuitivní ovládání probíhá v naprosté většině případů prostřednictvím dotykových ploch a inteligentního hlasového ovládání.

Pro každodenní dojíždění je ideální také nový Golf GTE5. Jeho hybridní pohon s možností externího nabíjení je koncipován pro sportovní výkony.

Top