Modernizovaná KIA Optima nabídne nové pohonné jednotky!

Modernizace prémiového modelu Kia Optima přináší řadu designových vylepšení a nové pohonné jednotky.


Modernizace prémiového modelu KIA Optima přináší řadu designových vylepšení a nové pohonné jednotky. Evropský model prodávaný v karoseriích sedan a kombi se poprvé představí na mezinárodním ženevském autosalonu 2018 a na českém trhu se začne prodávat ve 4. čtvrtletí 2018.

Optima nabídne dvě nové pohonné jednotky: zbrusu nový naftový motor Kia ‘U3’ 1,6 litru CRDi (zkr. Common-Rail Direct injection) a přeplňovaný benzínový motor 1,6 litru T-GDI (zkr. Turbocharged Gasoline Direct Injection) s přímým vstřikováním paliva. Nová Optima kromě designových úprav v exteriéru i interiéru přináší nejmodernější technologie aktivní bezpečnosti a palubní konektivity KIA.

Nový volič jízdních režimů umožnuje přepínání mezi režimy Eco, Comfort, Sport a Smart. V každém z režimů si řidič upravuje reakce hnacího ústrojí, ať již s důrazem na nízkou spotřebu paliva nebo bezprostřednější akceleraci. Navolením jízdního režimu se též upravuje účinek posilovače řízení (zde uloženého v převodce řízení), buďto pro pohodovou jízdu bez stresu, nebo naopak pro bezprostřední reakce řízení při sportovnější jízdě.
 

Modernizovaný design exteriéru i interiéru
Návrháři KIA provedli ve ztvárnění exteriéru Optimy řadu úprav. Patří sem mj. přepracovaný přední nárazník, nové koncové svítilny typu LED a přepracované přední světlomety a mlhová světla. Provedení sedan dále zaujme novým tvarem zadního nárazníku. Tygří maska chladiče používá novou povrchovou úpravu v lesklém chromu, přispívající k rafinovanému a cílevědomému vzhledu.
 

Bezpečnost: nabídka nových prvků aktivní bezpečnosti
K dispozici jsou nejmodernější systémy na podporu řízení KIA (ADAS), které spočívají v promyšleném návrhu bezpečných vozidel na základě technologií aktivní bezpečnosti, aby se automobil nehodám zcela vyhnul, nebo se alespoň zmírnily jejich následky.

Top