Nový Ceed GT Line

V prodeji na evropských trzích v průběhu 1. čtvrtletí 2019.


Na letošním autosalonu v Paříži se dnes poprvé veřejnosti představuje nová Kia Ceed ‚GT Line‘. Design modelu Ceed GT Line se inspiroval výkonným modelem Ceed GT. 

Nová specifikace Ceed GT Line, která opět zvýší atraktivitu nové řady rodinných vozů Kia v automobilovém segmentu C, je k dispozici pro všechny varianty nového modelu Ceed, včetně pětidveřového hatchbacku a kombi Ceed Sportswagon.

Pro vozy v provedení GT Line je připraveno několik přeplňovaných motorů z klasické modelové řady Ceed. Jedná se např. o lehký tříválec Kia 1,0 litru T-GDi s nejvyšším výkonem 120 k a točivým momentem 172 Nm. K dispozici je též nový motor 1,4 litru ‚Kappa‘ T-GDi s maximálním výkonem 140 k a točivým momentem 242 Nm. Ceed GT Line může pohánět i zbrusu nový naftový motor Kia ‚Smartstream‘ 1,6 litru CRDi ve dvou výkonových variantách – 115 nebo 136 k – ať již pro pětidveřový Ceed nebo kombi Ceed Sportswagon. Pro model ProCeed GT Line je k dispozici výkonnější verze těchto dvou motorů.

Součástí specifikace Ceed GT Line jsou nová sportovní sedadla pro přední cestující. Přední sedadla pro novou specifikaci GT Line používají výraznější boční čalounění než klasické modely Ceed a jsou potažena černou látkou a světle šedou umělou kůží. Zákazníci si též mohou na přání objednat sportovní sedadla používající stejnou podpůrnou konstrukci jako sedadla pro nové Ceed GT a ProCeed GT, tedy s většími a pevnějšími výplněmi v oblasti boků a stehen, převzatá z výkonnějších zástupců této modelové řady. Tato sedadla jsou čalouněna černou kůží a velurem se šedým prošíváním a lemováním. Pro vozy vybavené celokoženým čalouněním jsou na přání k dispozici vyhřívaná a odvětrávaná přední sedadla, resp. vyhřívaná zadní sedadla.

Prvky interiéru a sportovní sedadla v duchu vozů gran turismo.

Top