Pět hvězdiček Euro NCAP pro nový SEAT Arona

SEAT znovu prokázal extrémně vysokou úroveň bezpečnosti, kterou nabízejí všechny jeho modely!


Výsledky uskutečněných testů jsou vynikající ve všech oblastech, zejména však v ochraně dospělých cestujících a chodců.

Nová Arona získala pět hvězdiček v testech bezpečnosti Euro NCAP, stejně jako tři nejdůležitější modely značky SEAT, Ateca, Leon a Ibiza. 

Nový SEAT Arona dosáhl nejvyššího možného hodnocení v náročných testech bezpečnosti Euro NCAP, a zařadil se tak po bok dalších tří pilířů v produktové nabídce značky SEAT, modelů Ateca, Leon a Ibiza. SEAT tím znovu potvrzuje vysokou úroveň bezpečnosti všech svých modelů. Nový SEAT Arona je dalším novým členem produktové řady SEAT, který je součástí největší produktové ofenzivy v historii španělské značky, jež dosud přinesla modernizovanou modelovou řadu Leon, novou generaci modelu Ibiza a první SUV Ateca. V roce 2018 bude uvedeno na trh velké SUV.

Dosažení pěti hvězdiček v prestižních a nezávislých testech bezpečnosti Euro NCAP je nyní náročnější, protože v poslední době došlo k jejich výraznému zpřísnění. Organizace Euro NCAP podrobuje vozidla, nově uvedená na trh, celé řadě testů, jejichž podmínky průběžně zpřísňuje. Například pro spolehlivé testování ochrany dětí se při nárazových testech používají figuríny, které simulují děti ve stáří od 6 do 10 let. Náročnější jsou také čelní nárazové zkoušky nebo test bočního nárazu do sloupu pod úhlem 75 stupňů. Kromě uvedených kritérií se zvětšil rozsah druhů figurín, používaných v těchto testech. Díky jejich optimalizovanému senzorovému vybavení a anatomické stavbě je možné simulovat podmínky reálných nehod s ještě lepší věrností.

Nový SEAT Arona, jehož výroba probíhá v Barceloně na základě nové platformy MQB A0, jde v oblasti bezpečnosti mnohem dál nad rámec požadavků, stanovených organizací Euro NCAP. V nabídce výbavy pro tento model proto nechybí sériově dodávaný asistent pro rozjezd do kopce, automatické ovládání světlometů, multikolizní brzda, systém pro sledování tlaku v pneumatikách a funkce pro denní svícení. 

Top