SEAT: Pět chyb, které lidé dělají při používání klimatizace

Teplota interiéru 35 °C může ovlivnit reakční dobu řidiče, proto se doporučuje chlazení a ventilace interiéru.


1) Jednou z nejčastějších chyb je zapnutí klimatizace na nejvyšší výkon: Před zapnutím klimatizace na několik minut otevřete dveře a okna. Tímto jednoduchým opatřením přirozeně snížíte teplotu v interiéru. 

2) Provoz klimatizace v režimu vnitřní recirkulace vzduchu: Jedná se o další běžnou chybu, kterou lidé dělají, protože jinak se okna zamlží. Doporučuje se zapnout režim Auto, aby systém sám udržoval rovnoměrné a efektivní proudění vzduchu.

3) Nezapnutí klimatizace, protože je ráno "chladné": V některých částech Evropy mohou být rána i v létě chladná. Navzdory tomu je zapnutí klimatizace i při nastavení vysoké teploty dobrým nápadem, protože se tím zabrání zamlžení oken při pozvolném zvyšování venkovní teploty.

4) Nesprávné nastavení výdechů ventilační soustavy: Aby bylo zajištěno rovnoměrné rozdělování vzduchu v interiéru, měly by výdechy ventilační soustavy směřovat vzhůru, nikoli do tváří cestujících. 

5) Zanedbání pravidelné údržby: Stejně jako motorový olej, kola nebo brzdová kapalina, vyžaduje i klimatizační soustava automobilů specifickou údržbu. Doporučuje se měnit vložku čističe vzduchu každých 15 000 nebo 20 000 kilometrů.

 

Top