Volkswagen ID.7

S novým čistě elektrickým modelem ID.7 představuje Volkswagen nový etalon elektromobility. Tato čistě elektrická limuzína spojuje výhody velké dojezdové vzdálenosti, rychlého nabíjení, většího prostoru a intuitivního ovládání a definuje tak nový standard prémiové třídy značky Volkswagen. Elegantní design modelu ID.7 je umocněn aerodynamicky tvarovanou čelní partií a snižující se linií střechy, která připomíná tvary karoserie modelu fastback. Vstupy vzduchu v přední části zajišťují jeho cílené obtékání kolem boků vozidla směrem dozadu a vytvářejí tak vzduchovou clonu, která zklidňuje proudění po stranách vozidla. Linie střechy pak pomáhá modelu ID.7 dosáhnout velmi nízké hodnoty součinitele odporu vzduchu, jež je velmi důležitá pro nízkou spotřebu energie a pro dosažení větší dojezdové vzdálenosti.

Díky prémiovým materiálům a prvkům, jako je ambientní osvětlení nebo panoramatická střecha Smart Glas s elektricky ovládanou průhledností, má jeho interiér charakter sedanu luxusní třídy. V zavazadlovém prostoru o objemu více než 530 litrů pak máte dostatek místa na to, abyste si na cesty vzali trochu více zavazadel nebo více toho, co potřebujete v každodenním životě. Díky nové volitelné aplikaci Wellness In-Car se Vaše ID.7 postará o Vaši pohodu. Pomocí aplikace můžete v průběhu jízdy nebo při nabíjení aktivovat různé wellness programy. Nová koncepce klimatizace s inteligentními výdechy dynamicky a cíleně podle aktuální potřeby řídí proudění vzduchu. Vaše ID.7 Vám na sedadle řidiče nebo spolujezdce na přání zajistí komplexní zážitek příjemných pocitů, ke kterým přispívá harmonie vnímání zvuku, světla, krásy panoramatické střechy "Smart Glas", stejně jako sezení v sedadle s masážní funkcí a možností, jež přináší klimatizace.

Asistenční systémy, jakým je "Travel Assist" se sdílenými daty, převezmou v případě potřeby řízení modelu ID.7 v příčném i podélném směru. Od rychlosti jízdy 90 km/h na vícepruhových dálnicích nabízí "Travel Assist" asistovanou změnu jízdního pruhu. Musíte na celý proces dohlížet, ale ID.7 vám citelně usnadňuje řízení. To platí i pro parkování, které ID.7 zvládá různými způsoby samočinně. Jedním z nich je zaparkování pomocí paměťové funkce na vzdálenost až 50 metrů. Vy můžete sedět za volantem nebo na parkovací manévr dohlížet zvenku v aplikaci na chytrém telefonu.

V závislosti na kapacitě baterie je dojezdová vzdálenost na čistě elektrický pohon nového modelu ID.7 až 700 km¹ - téměř každou cestu tak můžete absolvovat nonstop bez nutnosti nabíjení. Na rychlonabíjecích stanicích se stejnosměrným proudem lze baterii dobít z 10 na 80 % kapacity za přibližně 25 minut při mírných venkovních teplotách a při nabíjecím výkonu až 200 kW. Vy jste tak rychle opět připraveni k jízdě. Sofistikovaný management baterie a aerodynamický design pomáhají minimalizovat spotřebu energie.

Chci se projet / Chci více informací
Jiří Labský
Prodejce vozů VW
Tomáš Krejčí, DiS.
Prodejce vozů VW
Top