Mazda CX-60 a Mazda CX-80 se na evropském trhu objeví v následujících dvou letech

Nová MAZDA MX-30 s rotačním motorem sloužícím jako generátor, bude k dispozici v první polovině roku 2022


Mazda CX-60 a Mazda CX-80 se na evropském trhu objeví v následujících dvou letech

Poptávka v tomto segmentu stále roste, a Mazda proto evropským zákazníkům nabídne větší výběr SUV. Nové vozy splňují soudobé ekologické nároky a zároveň jsou zárukou požitku z jízdy, který ke značce Mazda nedílně patří. 

Zároveň budou na trh v USA a v některých dalších mimoevropských zemích uvedeny modely CX-70 a CX-90 postavené na větším podvozku a menší SUV CX-50. Nové evropské modely Mazda CX-60 a Mazda CX-80 přinesou střednědobém až dlouhodobém horizontu pozitivní obchodní růst. Mazda při rozšiřování své řady SUV využívá nejmodernější technologie, například vývojovou a výrobní strategii Building Block2 s technologií Skyactiv, hromadné plánování nebo flexibilní výrobu.

Vozy Mazda CX-60 a CX-80 budou k dispozici se dvěma, respektive třemi řadami sedadel. Na evropský trh se díky nim poprvé dostanou plug-in hybridy kombinující benzinový čtyřválec s elektromotorem. Zároveň automobilka představí benzinový šestiválec Skyactiv-X nové generace a také dieselový Skyactiv-D, vše v kombinaci se 48V mild-hybridním systémem. Výsledkem je vysoký výkon a zároveň ekologicky úsporné provedení. V první polovině roku 2022 bude představena nová verze prvního sériově vyráběného elektromobilu Mazda MX-30 s řadou inovativních technologií a využívající unikátní rotační motor Mazda jako generátor elektrické energie.

Přibližně v roce 2025 Mazda představí řadu dalších modelů na platformě určené pro elektromobily. Odtud vede přímá cesta ke kompletní elektrifikaci modelové řady do roku 2030.

Kromě těchto novinek stojí za pozornost i nedávno modernizovaná verze Mazdy CX-5, což je i nadále jeden z hlavních modelů značky na trzích po celém světě. CX-5 a další modely jako CX-30 budou i nadále hrát klíčovou roli v nabídce SUV crossoverů – celá řada se neustále vylepšuje díky novému designu, funkcím i nejnovějším bezpečnostním technologiím a možnostem konektivity.

Top