Nový Volkswagen Amarok se pomalu odhaluje

Po více jak deseti letech přichází nový nástupce. Nadchne v terénu i svou užitnou hodnotou. 


Nový Volkswagen Amarok se  pomalu odhaluje

Nový Volkswagen Amarok dorazí během roku 2022. Čekají ho zásadní změny. Už teď se ale začal prozrazovat a nechá nás nahlédnout na jeho novou podobu. 

Teprve druhá generace Amaroku je jedním z realizovaných projektů nové aliance Volkswagenu a Fordu, která byla oficiálně oznámené v roce 2019. Tato dvojice automobilek společně vyvíjí několik modelů, a nový Amarok bude jedním z nich. 

Nový Amarok je vyvíjen v Austrálii a Evropě a je označován jako prémiový pick-up. To také ukazuje, že nový Amarok bude nadále spíše využívám jako SUV než pracovní nástroj. Souvisí s tím i oficiální zprávy, že Amarok druhé generace dostane širší výbavu. Lákat nové zákazníky bude na více jízdních asistentů nebo pokročilou konektivitu. Některé prvky se přitom podle Volkswagenu v daném segmentu objeví vůbec poprvé. Hodně toho přitom lze odhadnout z informací zveřejněných při představení bratrského Rangeru. Ten potvrdil nabídnutí naftového vidlicového šestiválce, který byl následně potvrzen také pro nový Amarok. Do budoucna bude také výkonný V6 TDI, plus další pohonné jednotky specifické pro daný trh. Jinými slovy, v závislosti na trhu se Amarok bude pohybovat kupředu efektivně a výkonně jako dieselové nebo benzínové vozidlo.

Nový vzhled naznačují první skici. Podlě nich to vypadá, že se Amarok bude od Rangeru zásadně lišit. Vypadá to na výrazný styl navazující na design značky Vokswagen osobní vozy. Amarok by měl dostat svébytnou kapotu, nebo dveře. Záď ozdobí výrazný nápis Amarok a světlomety budou navazovat na mřížku chladiče. Opět vznikne jak dvoudveřová, tak čtyřdveřová varianta. Navíc je potvrzeno, že novinka vyroste. Amarok tak bude delší o 10 cm, než byl doposuda zároveň bude i širší. Interiér zůstane ovšem hodně podobný, jako u Rangeru.

Více o novém Amaroku druhé generace se dozvíme už v následujících měsících. Prodej v Evropě bude spustěn v druhé polovině roku 2022.

Top