ŠKODA za rok 2020 vyrobila více než 750 000 vozů

ŠKODA AUTO v roce 2020 navzdory pandemii covid-19 a přerušení výroby, vyrobila ve svých českých výrobních závodech více než 750 000 vozů


ŠKODA za rok 2020 vyrobila více než 750 000 vozů

Dopady pandemie covid-19 se odráží na počtu vozů, které společnost ŠKODA AUTO vyrobila ve svých českých závodech. Navzdory přerušení výroby na 39 dní sjelo v závodech Mladá Boleslav a Kvasiny z linky více než 750 000 vozů. Jedničkou byl s počtem 187 000 vyrobených vozů model ŠKODA OCTAVIA. Koncem listopadu byla v Mladé Boleslavi na nejmodernější montážní lince, kde se primárně vyrábí model OCTAVIA, zahájena sériová výroba modelu ŠKODA ENYAQ iV s čistě bateriovým elektrickým pohonem. Automobilka kromě toho vyráběla také motory, nápravy, karoserie, převodovky a vysokonapěťové akumulátory. V uplynulém roce společnost také realizovala četné inovační projekty, zaměřené na modernizaci svých výrobních procesů.

Dr. Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast výroby a logistiky, vysvětlil, že kvůli pandemii nemoci covid-19 a nutného uzavření závodů na 39 dní za účelem co nejlepší ochrany zdraví zaměstnanců, v uplynulém roce vyráběli za enormně náročných rámcových podmínek. Přesto se podařilo v českých výrobních závodech vyrobit 753 013 vozů. Je to výsledek vynikající týmové práce. V hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi navíc přesně podle plánu naběhla výroby modelu ŠKODA ENYAQ iV. Na této montážní lince souběžně vyrábí vozy na bází modulární elektrifikované platformy (MEB) i modulární platformy s příčně uloženým motorem (MQB). Tento koncept je v celém koncernu VW jedinečný.

V závodě v Mladé Boleslavi společnost ŠKODA AUTO vyrobila 480 000 vozů z modelových řad FABIA, SCALA, OCTAVIA, OCTAVIA iV, KAMIQ, KAROQ a ENYAQ iV. Se 187 000 vyrobenými vozy je OCTAVIA i nadále modelem, který je v tomto závodě vyráběn v nejvyšším počtu. Kromě toho automobilka i v uplynulém roce vyrobila 411 000 motorů, 383 000 manuálních převodovek typů MQ200 a MQ100, 76 000 vysokonapěťových trakčních akumulátorů a 1 511 000 náprav.

Program „NEXT LEVEL ŠKODA“ jako vodítko na cestě do nového desetiletí. S programem „NEXT LEVEL ŠKODA“ teď společnost ŠKODA AUTO učinila první kroky procesu transformace a zaměřuje se přitom na tři priority. Rozšiřování portfolia modelů směrem ke vstupním segmentům, vstup na nové trhy za účelem dalšího růstu ve velkoobjemovém segmentu a dosažení konkrétního pokroku v oblasti ekologie a diverzity.

Top