Další titul na Rally BohemiaZveřejněno: 02.7.2018

Další titul na Rally Bohemia

Posádka Škoda Kopecký/Dresler vyhrála Rally Bohemia a získala titul mistrů České republiky.

Ano, opět to dokázali: vítězstvím na Rally Bohemia si Jan Kopecký se svým spolujezdcem Pavlem Dreslerem (CZ/CZ) s vozem Škoda Fabia R5 opět s předstihem zajistili zisk titulu mistrů České republiky. Do konce sezóny přitom chybějí ještě dvě soutěže. Kopecký je nyní již šestinásobným držitelem titulu mistra republiky, z nichž pět vybojoval se svým současným spolujezdcem Dreslerem. Vítězné tažení této posádky sezónou 2018 pokračuje, protože kromě pěti triumfů v národním šampionátu vybojovala ještě tři prvenství v soutěžích mistrovství světa (kategorie WRC 2). Česká posádka nebyla v mistrovství republiky spolu se svým vozem Škoda Fabia R5 poražena během posledních 21 odjetých soutěží – to znamená od své prvního účinkování s nově homologovaným vozem Škoda Fabia R5 na Rally Šumava Klatovy v dubnu 2015. Juniorská posádka Škoda ve složení Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen (N/N) dojela v Rally Bohemia na třetím místě, zatímco jejich týmoví kolegové Juuso Nordgren/Tapio Suominen (FIN/FIN) během svého učení na asfaltovém povrchu skončili osmí.