MAZDA2 oblékla nový kabát

MAZDA2 2023 po změnách v exteriéru i v interiéru zůstává sále svěží.


MAZDA2 oblékla nový kabát

Letos, při oslavách dvaceti let od uvedení první generace MAZDY2 na trh v dubnu 2003, se představuje MAZDA2 2023. Přináší změny v provedení exteriéru i interiéru, dvě nové barvy karoserie, novou strukturu výbav a dvě nové speciální série.

 

Mezi hlavní změny v interiéru MAZDY2 2023 patří nová přístrojová deska, výdechy klimatizace a ozdobná výplň dveří, dále čalounění a spousta dalších prvků, které vylepšují jízdní komfort i ve standardu nejnižších výbav. Systém Mazda Connect nyní podporuje Android Auto™ a bezdrátové připojení k Apple CarPlay®. K dispozici je také vyhřívaný volant a samozatmívací zpětné zrcátko. K dispozici jsou verze s výkonem od 75 po 115 kw a varianty s automatickou i manuální převodovkou, takže si v nabídce vybere každý. Vylepšená přední sedadla se navíc starají o lepší posez bez zbytečného pohybu hlavy, což omezuje únavu a dále usnadňuje řízení. K tradičním vlastnostem modelů Mazda2 patří i přesné ovládání a rychlé reakce vozu.

Obě varianty e-Skyactiv G 90 i e-Skyactiv G 115 s manuální převodovkou jsou vybaveny systémem Mazda Mild Hybrid. K některým verzím výbavy lze přidat Paket Plus a Paket Safety. Do nich patří například adaptivní LED světlomety, monitoring slepého úhlu, vyhřívané sedačky. Dvě nové série Homura a Homura Aka jsou také k dispozici v nových barevných variantách Aero Grey a Air Stream Blue s různými doplňky exteriéru.

 

První vozy budou v Evropě k dispozici od května 2023. Máme se tedy na co těšit.

Top